Jeta e re BIO

DrCubano – PVS Plus

PVS plus është një suplement dietik që përmban algat Spirulina dhe Chlorella. Ajo u krijua si rezultat i kërkimeve shumëvjeçare nga mjekë dhe shkencëtarë kubanë, të cilët zbuluan se algat spirulina dhe chlorella japin rezultatet më të mira nëse dëshironi të humbni peshë, të pastroni trupin nga substancat toksike dhe të forconi sistemin imunitar.
Ulni oreksin

Spirulina dhe chlorella quhen superushqime për shkak të përmbajtjes së lartë të proteinave, klorofilit, vitaminave, mineraleve dhe acideve yndyrore. Përqindja e lartë e proteinave krijon ndjenjën e ngopjes dhe lehtëson oreksin.

  • Pastroni trupin nga substancat toksike

Përveç kësaj, ajo përmban sasi të mëdha të beta karotenit, deri në 50 herë më shumë se karotat. Betakaroteni është lënda ushqyese më efektive në luftën kundër radikaleve të lira që dëmtojnë qelizat, përshpejtojnë plakjen dhe rrisin rrezikun e sëmundjeve malinje. Pas 90 ditësh përdorimi, aktivizon mekanizmat natyralë enzimatikë që lidhin merkurin, plumbin dhe metalet e tjera të rënda nga qarkullimi i gjakut. Rekomandohet që duhanpirësit të largojnë toksinat e grumbulluara.

  • Rritja e imunitetit

Një dozë ditore e spirulinës dhe klorelës ka 23 herë më shumë hekur se spinaqi, 3 herë më shumë kalcium se qumështi, 4 herë më shumë proteina se mishi i viçit dhe vezët dhe gjithashtu përmban zink, selen, magnez dhe fosfor. Është përqindja e lartë e hekurit dhe e lëndëve të tjera ushqyese që i siguron trupit tuaj energji shtesë dhe përmirëson numërimin e gjakut dhe imunitetin shumë herë.

  • Rekomandohet për atletët dhe astronautët

Kjo është arsyeja pse dietologët rekomandojnë veçanërisht këto alga për atletët dhe njerëzit me imunitet të dobësuar. Spirulina është gjithashtu pjesë e dietës së Novak Djokovic. NASA e përdor atë për të ushqyer astronautët në hapësirë.

Permbajtja

Alga spirulina (400 mg), chlorella (100 mg) – 60 kapsula prej 500 mg

Menyra e perdorimit

3 × 1 PVS plus kapsula, 2 orë para ngrënies – për të ulur oreksin dhe për të humbur kilogramët e tepërt
Pacientëve të onkologjisë rekomandohet të marrin PVS plus si pjesë e Elixirit Kuban.

E rëndësishme: gratë shtatzëna, nënat me gji dhe personat nën moshën 18 vjeç rekomandohen ta marrin atë në konsultim me një mjek kompetent.

Shënim: PLS Plus nuk është një zëvendësues për një dietë të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.

21.00

Category:
ÇAJ ME PERIME FORM 100 GR

Ky është një çaj i përzier bimor i prodhuar brenda fushës së sigurisë ushqimore në mjediset e Mecitefendi me formulimin…

3.90

ÇAJ,PLUHUR I FARËS SË RRUSHIT MECITEFENDI 200 GR

Pluhuri i Farave të Rrushit, i cili nxirret me kujdes nga rrushi i rritur në rajonin e Egjeut të vendit…

4.90

ÇAJ PLUHUR FARASH FLAX MECITEFENDI 200 GR

Në përgjithësi rritet në vendet me klimë mesdhetare. Pluhuri i Farave të Lirit, i prodhuar brenda fushës së sigurisë së…

4.30

ÇAJ PLUHUR CORAB MECITEFENDI 200 GR

Carob (Ceratonia siliqua) ose Carob është një specie që rritet natyrshëm në vendet ku mbizotëron klima mesdhetare dhe hahen bishtajat…

4.30

ÇAJ,PLUHUR I FARËS SË ZEZË MECITEFENDI 200 GR

Turkia, e cila është një farë që përmban afërsisht 25-30% yndyrë. Pluhuri i farës së qimnonit të zi, i cili…

4.50

PËRZIRJE E KOLAGJENIT TË PËRFORCUAR MECİTEFENDİ (30 copë)
Out Of Stock

KOLANGJI I HIDROLIZUAR ACID HALURONIK ZINC BIOTIN MULTIVITAMIN Ushqim plotësues i përzier 11.000 MG 1 COPE * 30 PC

49.00

Shopping Cart