Jeta e re BIO

DrCubano – PVM Plus

Moringa – një bimë magjike kundër plakjes
PVM plus është një suplement dietik që përmban bimën medicinale moringa. Ajo u krijua si rezultat i një kërkimi shumë vjeçar nga mjekë dhe shkencëtarë kubanë, të cilët zbuluan se moringa ka një efekt të fortë kundër plakjes dhe mbron lëkurën nga rrezatimi UV dhe ndotja. Përmbajtja e lartë e zinkut, vitaminës A dhe hekurit rikthen rritjen dhe forcën e flokëve.

Moringa është një nga antioksidantët natyralë më të fortë për shkak të përmbajtjes së lartë të klorofilit, por edhe pranisë së karotenoideve, ksantinës, si dhe zeatinës, e cila ndikon në rinovimin e qelizave dhe ngadalëson plakjen e tyre.

  • Largoni rrudhat dhe rivendosni shkëlqimin rinor të lëkurës

Ndërsa plakemi, qelizat tona rigjenerohen më ngadalë. Trupi ynë gjithashtu prodhon më pak kolagjen dhe elastinë, të cilat janë dy elementët më të rëndësishëm të lëkurës së fortë. Aminoacidet dhe përmbajtja e lartë e vitaminës C rrisin nivelin e kolagjenit dhe elastinës dhe i rikthejnë lëkurës shkëlqimin rinor.

  • Forconi imunitetin

Moringa quhet pema e mrekullisë sepse përmban 470 lëndë të ndryshme ushqyese në sasi të mëdha, gjë që e bën atë një nga bimët më shëruese në botë. Hulumtimet shkencore kanë treguar se moringa:

  1. ndihmon në uljen e kolesterolit dhe presionit të gjakut
  2. pastron trupin nga toksinat e dëmshme
  3. rregullon dhe parandalon çrregullimet hormonale
  4. përshpejton metabolizmin
  5. ndikon në gjumë më të mirë
  6. rrit imunitetin
  7. përmirëson shëndetin e përgjithshëm të organizmit

Permbajtja

Pluhur i farës dhe gjetheve të Moringës, 50:50. Përmban 60 kapsula prej 500 mg.

Menyra e Perdorimit

Një kapsulë 3 herë në ditë, pas ngrënies.
E rëndësishme: gratë shtatzëna, nënat me gji dhe personat nën moshën 18 vjeç rekomandohen të marrin Elixir në konsultim me një mjek kompetent.

Shënim: PLS Plus nuk është një zëvendësues për një dietë të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.

 

22.00

Category:
ÇAJ ME PERIME FORM 100 GR

Ky është një çaj i përzier bimor i prodhuar brenda fushës së sigurisë ushqimore në mjediset e Mecitefendi me formulimin…

3.90

ÇAJ,PLUHUR I FARËS SË RRUSHIT MECITEFENDI 200 GR

Pluhuri i Farave të Rrushit, i cili nxirret me kujdes nga rrushi i rritur në rajonin e Egjeut të vendit…

4.90

ÇAJ PLUHUR FARASH FLAX MECITEFENDI 200 GR

Në përgjithësi rritet në vendet me klimë mesdhetare. Pluhuri i Farave të Lirit, i prodhuar brenda fushës së sigurisë së…

4.30

ÇAJ PLUHUR CORAB MECITEFENDI 200 GR

Carob (Ceratonia siliqua) ose Carob është një specie që rritet natyrshëm në vendet ku mbizotëron klima mesdhetare dhe hahen bishtajat…

4.30

ÇAJ,PLUHUR I FARËS SË ZEZË MECITEFENDI 200 GR

Turkia, e cila është një farë që përmban afërsisht 25-30% yndyrë. Pluhuri i farës së qimnonit të zi, i cili…

4.50

PËRZIRJE E KOLAGJENIT TË PËRFORCUAR MECİTEFENDİ (30 copë)
Out Of Stock

KOLANGJI I HIDROLIZUAR ACID HALURONIK ZINC BIOTIN MULTIVITAMIN Ushqim plotësues i përzier 11.000 MG 1 COPE * 30 PC

49.00

Shopping Cart